Delegații aleși convocați la Adunarea Națională de la Alba Iulia din 1 decembrie 1918

680
delegați județe Transilvania 1918
județele din Transilvania, Banat și părțile ungurești care au trimis delegați la Alba Iulia în 1 decembrie 1918

Delegații aleși convocați la Adunarea Națională de la Alba Iulia din 1 decembrie 1918, în cele 130 de circumscripțiile electorale ale românilor din Transilvania, Ungaria și Banat.

Aceștia, împreună cu delegații de drept din județe românești din Ardeal și Banat, au votat rezoluția Adunării Naționale, prin care era decretată unirea Transilvaniei cu România.

Delegați aleși

JUDEȚUL ALBA-DE-JOS

1) Cercul electoral al Vințului de Jos: Dr. Iuliu Maniu, Blaj; Dr. Zaharie Muntean, Alba Iulia; Dr. Ioan Marciac, Alba Iulia; Dr. Vasile Hațegan, Alba Iulia; Dr. Virgil Hațegan, Alba Iulia;
2) Cercul Ineului: Dr. Ioan Suciu, Boroș-Ineu; Justin Menția, Pahodul; Pompiliu Pisa, Cărpiniș; Emanoil Beșa, Zlatna; Ioachim Totoian, Mirești; Francisc Boțan, Barabanți;
3) Cercul Aiud: Candid Suciu, Majina; Dr. Aurel Sasu, Teiuș; Dr. Alexandru Nicolescu, Blaj; Ștefan Dragoș, Blaj; George Bărbat, Blaj-sat; Nicolae Radu, Tâmpahaza; Gavril Rațiu, Teiuș; Dr. Victor Macaveiu, Blaj; Dr. Av. Dănilă Sabo, Blaj; Ioan Pușcaș, Blaj-sat;
4) Cercul Abrud: Dr. Laurențiu Pop, Abrud; Dr. Alexandru Borza, Abrud; Dr. Candin David, Abrud; Matei Morușca, Presaca; Alexandru Vasinca, Roșia-Montană; Alexandru Bureștean, Roșia-Montană;
5) Cercul Alba Iulia: Joachim Fulea, Alba-Iulia; Virgil Vlad, Alba-Iulia; Dr. Alexandru Fodor, Alba-Iulia; Aurel Stoica, Alba-Iulia; Camil Velican, Alba-Iulia; Nicolae Cadare, Alba-Iulia; Antoniu Cricovean, Alba-Iulia;
6) Cercul Ocna: Dr. Ioan Dordea, Ocna Mureș; Dr. Nicolae Cristea, Ocna Mureș; Isaia Popa, Ocna Mureș; Alexandru Vidighinescu, Ocna Mureș; Eugen Pantea, Ocna Mureș;
7) Cercul Murăș-Uioara: Dr. Iuliu Morariu, Uioara de Sus; Petru Roșca, Uioara; Marian Dreghici, Uioara; Ștefan Roșian, Blaj; Dr. Ionel Pop, Blaj;

JUDEȚUL ARAD

1) Cercul orașului Arad: Dr. Cornel Iancu, Arad; Dr. Lazăr Iacob, Arad; Luca Raicu, Arad; Aurel Călnicean, Arad; Dr. Cornel Albu, Arad;
2) Cercul Ineului: Dr. Ioan Suciu, Boroșineu; Justin Monția, B. Sebiș; Patriciu Covaci, B. Sebiș; Dumitru Nica, Moroda; Teodor Hălmăjan, Răpșig; Mihail Cosma, Răpșig;
3) Cercul Chișinăului: Dr. George Popovici, Chișinău; Dr. Adrian Popescu, Chișinău; Dr. Justin Marșieu, Arad; Dumitru Muscan, Socodar; Ignaț Bogdan, Zărand;
4) Cercul Josașului: Dr. Aurel Grozdea, Buteni; Toma Pop, Hălmaj; George Tomșa, Pleșcuța; Vasile Doncea, Buteni; Ioan Vrenti, Iosaș;
5) Cercul Pecica: Dr. Sever Miclea, Arad; Dr. Sever Ispravnic, Arad; Romul Ganea, Semlac; Emanuil Puta, Pecica; Ștefan Petrișor, Pecica;
6) Cercul Radnei: Vasile Goldiș, Arad; Dr. Eugen Beleș, M. Radna; Iancu Stefănuț, Mândruloc; Traian Givulescu, Radna; Stoiu Sârbu, Cuvin;
7) Cercul Aletea–Sântana: Dr. George Crișan, Arad; George Vidican, Otlaca; Mihaiu Bonca, Otlaca; George Botaș, Otlaca; Simion Irimie, Otlaca; Dr. Vasile Cucu, Sântana;
8) Cercul Siria: Dr. Ștefan Cicio Pop, Arad; Dr. Iacob Hotăran, Siria; Axente Secula, Siria; Nicolae Lăzărescu, Siria; Ioan Burza, Pâncota;

JUDEȚUL BICHIȘ

1) Cercul Oroshaza: Ion Ardeleanu, Chitighaz; Valeriu Magher, Chitighaz; Petru Sântău, Chitighaz; Petru Bujigan, Chitighaz; Vasile Gros, Chitighaz;
2) Cercul Giula: Dr. Mihail Mărcuș, Giula; Teodor Suciu, Giula; Teodor Silaghi, Giula; Moise Gamboș, Giula; Petru Chereșlădan, Giula;

JUDEȚUL BIHOR

1) Cercul Oradea Mare: Dr. Iustin Ardelean, Oradea-Mare; Dr. Sever Erdeli, Oradea-Mare; Dr. Ioan Boroș, Oradea-Mare; Ioan Pogani, Oradea-Mare; Dr. Coriolan Pop, Oradea-Mare;
2) Cercul Salonta: Dimitrie Popa, Tulca; Gheorghe Nicolae Costa, Homorog; Ioan Teorean, Mădăraș; Teodor Pătcaș, Micherechiu; Gavril Roxin, Ciumeghiu;
3) Cercul Ceica: Alexandru Golea, Hideșul-nou; Dr. Emil P. Groza, Ceica; Dr. Ioan Iacob, Ceica; Ioan Porj, Dusești; Eugeniu Niechi, Ceica;
4) Cercul Beiuș–Vașcău: Dr. Ioan Ciordaș, Beiuș; Ilarie Crișan, Beiuș; Teodor Cornea, Meziad; Atanasiu Toader, Sidiștel; Lepădat Cuoflan, Ghighișeni;
5) Cercul Tinca: Dr. Andreiu Ille, Tinca; Dr. Aurel Pințiu, Tinca; Vasile Teuca, F. Tăut; Pavel Govoșdan, Făgădău; Danilă Vecaș, Husăsău;
6) Cercul Aleșd: Dr. Aurel Lazăr, Oradea-Mare; Iosif Tarău, Săcădău; Teodor Popoviciu, Vârciorog; Dumitru Bradea, Ponoara; Teodor Manea, Bratca; Coriolan Mursa, Aleșd; Pavel Domocoș, Bratca; Dimitrie Ciuplan, Bratca; Ioan Sfârlea, Aleșd; Dr. Emil Lazăr, Borodul Mare;
7) Cercul Marghita: Dr. Iliu Chiș, Marghita; Coriolan Manu, Avramu de Jos; Ioan Popa, Chișlac; Ioan Cheregi, Satul Barb; Grațian Hodoș, Sânlazar;
8) Cercul Ugra: Teodor Luncan, Roit; Alexandru Toptămaș, Cefa; Dimitrie Pop, Sânmiclăuș; Petru Cristea, Neogorid; Dr. Nicolae Zigre, Oradea-Mare;
9) Cercul Biharia: Dr. George Rocsin, Oradea-Mare; Silviu Bejan, Arad; George Mudura, Alaprea; George Pop, F.–Odorhei; Ioan Bordaș, Leș;
10) Cercul Berecio-Uifalău: Dr. Demetriu Mangra, Oradea-Mare; George Mureșan, Bedeu; Teodor Pătcaș, Peterd; Ioan Bodor, Vecherd; Victor Domecuș, Vecherd;
11) Cercul Bărand–Hossupali: Dr. Teodor Burdan, Arad; Dr. Traian Pășcuț, Oradea-Mare; Liviu Lazar, Oradea-Mare; Andrei Popovici, Oradea-Mare; Dr. Sever Ispravnic, Arad;
12) Cercul Sechelhid: Gavril Goie, Chenis; Gheorghe Șandor, Chenis; Ioan Rocica, Chenis; Ilie Zacota, Chenis; Gheorghe Cuibuș, Chenis;

JUDEȚUL BRAȘOV

1) Cercul I al orașului Brașov: Petru Debu, Brașov; Dumitru N. Căpățână, Brașov; Alexandru Suru, Brașov; Nicolae Toma, Brașov; Petru Popovici, Brașov;
2) Cercul II al orașului Brașov: Petru Muntean, Brașov; Dumitru I. Roncea, Brașov; Nicolae Gh. Furnică, Brașov; Gheorghe Bădițoiu Ciucu, Brașov; Ioan P. Spuderca, Brașov;
3) Cercul Ghimbav: Ioan Truța, Râșnov; Virgil Pop, Cristian; George Preșmerean, Codlea; Dumitru Surariu, Ghimbav; Nicolae Țintea, Vulcan;
4) Cercul Hărman: Octavian Simion, Cernatu; Ioan Ludu, Preșmer; Ioan Bătrâna, Hărman; Sofronie Șerban, Bod; Gheorghe Muntean, Sânpetru;
5) Cercul Sepși-Sângiorgi: Nicolae Cristea, Sita-Buzău; Gheorghe Cecen, Întorsura Buzău; Ioan Modriu, Vama Buzău; George Nistor, Teli; Sofron Comșa, Mărcuși;

JUDEȚUL CARAȘ-SEVERIN

1) Cercul Lugojului: Adam Groza, Coșteiul Mare; Ioan Giurca, Părul; Gheorghe Rusalin, Lugoj; Iosif H. Barbu, Lugoj; Porfir Oprișoniu, Lugoj;
2) Cercul Caransebeș: Ioan Gore, Mehadia; Nicolae Ivanescu, Marga; Dr. Alexandru Morariu, Caransebeș; Ilie Românu, Domașnia; Dr. Ioan Sârbu, Rudaria;
3) Cercul Zorlențului Mare: Aurel Spătariu, Sacu; Nicolae Corneanu, Apadia; Gheorghe Băltean, Sdioara; Pavel Avram, Găvojdia; Aureliu Dragu, Sdioara;
4) Cercul Bocșei Române: Dr. Nicolae Birăescu, Bocșa Română; Preot Coriolan Zuiac, Vasiova; Gheorghe Roșcovan, Bocșa Română; Petru Avram, Găvojdia; Virgil Soineanu, Bocșa Română;
5) Cercul Sasca: Dr. Ilie Gropșan, Sasca-Montană; Cornel Teicu, Iladia; Vasile Vuia, Sasca; Dr. Gheorghe Lungu, Sasca; Simeon Bartolomei, Sasca; Gheorghe Ioan, Sasca;
6) Cercul Făget–Birchiș: Dr. Gheorghe Gârda, Făget; Victor Feneș, Făget; Vasile Iancu, Făget; Ioan Stoian, Sintești; Dimitrie Bojinar, Bujor; Simeon Teodorescu, Curtea; Preot Laurețiu Barbu, Bacamezeu; Dimitrie Bulzan, Burchiș; Ioan Tomșa, Căpălnaș; Eugen Soinas, Căprioara; Justin Mihailovici, Ostrov; Toma Becicherechean, Tela; Eftimiu Deac, Bata; Gheorghe Catuincea, Pojoca; Gheorghe Murărescu, Becamezeu; Solvenon Madoș, Vereș-mart; Eugen Sudrișean, Coșteniu; Vasile Mureșean, Coșteniu; Constantin Coruțiu, Bichighiu;

JUDEȚUL CENAD

1) Cercul Bătania: Dr. Romul Veliciu, Arad; Mihai Nicoară, Bătania; Dr. Sever Miclea, Arad; Cornel Ardelean, Chișinău; Dr. Justin Pătruțiu, Chișinău;
2) Cercul Nădlac: Uroș Pătean, Nădlac; Gheorghe Petrovici, Nădlac; Traian Borneas, Nădlac; Nicolae Manta, Seitin; Rusandu Gheran, Seitin; Romul Nestor, Cenadul Unguresc; Moș Todorean, Nădlac;

JUDEȚUL BISTRIȚA-NĂSĂUD

1) Cercul Bistrița: Dr. Gabriel Tripon, Bistrița; Dr. Dionisie Longin, Bistrița; Dr. Petre Poruțiu, Bistrița; Mihai Dorofteiu, Bistrița; Ioan Cotoc, Nușfalău;
2) Cercul Năsăud: Eliseu Dan, Borgosuseni; Ioan Păcurariu, Năsăud; Dr. Victor Onișor, Bistrița; Laurențiu Oanea, Rodna Veche; Ion Cătărig Zăgrean, Năsăud; Victor Motogna, Mocod; Valer Vârtic, Mocod;

JUDEȚUL CIUC

1) Cercul Carefalău: Ioan Suciu, Ghimeș; Ioan Baciu, Ghimeș; Platon Grigore, Ghimeș; Ioan Platon, Ghimeș; Dr. Emil Precup, Ghimeș;
2) Cercul Giurgeu: Dr. Petru Mușea, Ditro-Rodoșa; Teodor Urzica, Varviz; Dumitru Mușca, Varviz; Ioan Urzică, Sigmaș; Ioan Cotfaș, Bilbor;
3) Cercul Ciuc-Sânmărtin: Ioan Tărcan, Lazarfalău; Dumitru Suciu, Lazarfalău; Ioan Muntean, Sângeorgiu; Ilie Sabo, Sângeorgiu; Teodor Mureșean, Sângeorgiu;

JUDEȚUL COJOCNA

1) Cercul I al orașului Cluj: Dr. Emil Hațieganu, Cluj; Dr. Valentin Poruțiu, Cluj; Dr. Augustin Bordea, Cluj; Antoniu Mandeal, Cluj; Petru Barițiu, Cluj;
2) Cercul II al orașului Cluj: Dr. Amos Frâncu, Cluj; Dr. Ioan Giurgiu, Cluj; Dr. Nicodim Cristea, Cluj; Dr. Iuliu Muis, Cluj; Pavel Alb, Cluj;
3) Cercul Huedinului: Dr. Andrei Pop, Huedin; Dr. Simeon Pop, Huedin; Demetriu Plătinean, Nadișul rom.; Traian Șuteu, Morlaca; Ioan Boca, Fildu de sus;
4) Cercul Teaca: Dr. Eugen Bran, Teaca; Toderică Cristea, Sântu; Todor Stanca, Sânmihaiu; Nicodim Morar, Sâlivaș; Ioan Buzea, Milaș;
5) Cercul Cojocnei: Dr. Sever Dan, Mociu; Simion Budușan, Mociu; Dănilă Deac, Mociu; Mihăilă Moldovan, Cămărașul-deșert; Sabin Murășan, Imbuz; Bucur Cozma, Berchieș; Alexandru Poma, Budatelec; Iosif Pop, Pălatca; Iosif Nagy, Pălatca; Ilisie Seleșiu, Pălatca; Eliseu Moga, Frata; Teodor Moga, Frata; Dumitru Somlea, Frata; Vasile Micușan, Frata; Samuil Susa, Frata; Vasile Botezan, Soporul de câmpie; Alexandru Constantea, Soporul de câmpie; Vasile Crișan , Cistelec; Dumitru Moga, Cistelec;

JUDEȚUL FĂGĂRAȘ

1) Cercul Făgăraș: Dr. Teodor Popescu, Făgăraș; Pompiliu Dan, Zărnești; Nicolae Forcoș, Mândra; Dumitru Bălcăcean, Făgăraș; Dr. Nicolae Șerban, Făgăraș; George Vlad, Făgăraș; Ilarie Gonția, Tintari;
2) Cercul Arpașului inferior: Iosif Stoichiția, Porumbacu; Vasile D. Bogdan, Arpașul inferior; Gheorghe Moldovan, Pojorta; Zevedei Ardaș, Voivodeni; Dănilă Gabor, Voila; Ioan Frăciu, Feldioara; Procopiu Bonția, Hurez; Ilie Balu, Nou Românesc;
3) Cercul Arpașului de Sus: Dr. Ion Solomon, Porumbacu de Sus;
4) Cercul Tohanului vechi: Dr. Aurel Stoian, Tohan; Aron Pană, Tohan; Spiridon Boița, Tohan; Nicolae Rambeția, Tohan; Ioan Muntean, Bran;

JUDEȚUL HUNEDOARA

1) Cercul Deva: Francisc Hossu Longin, Deva; Valer Petco, Deva; Dr. Petru Groza, Deva; Octavian Muntean, Tâmpa; Nicolae Bembea, Banoptoc; Ioan Cismaș, Breteliu; George Chibelean, Heretea; Iosif Tilicea, Hărău; Adam Mariș, Cozia; I. Simion, Cozia; George Almășan, Cozia; I. Iosif, Cozia; Petru Șutcu, Fornadia; Ion Purva, Fornadia; George Vințan, Săcărâmb; Dionisie Albu, Hărău; Petru Ibitean, Hărău; Ioan Iosan, Hărău; Mircea Opre, Certegiul superior; Sabin Pleter, Certegiul superior; Florea Simeon, Notag; I. Ioan, Notag; Petru Florean, Săcărâmb; Augustin Pop Bociat, Minția; Adam Popovici, Vețel; Valer Muntean, Vețel; Petru Ioja, Minția; Nicolae Podelean, Minția; Aron Podelean, Minția;
2) Cercul Dobra: Miron Oprean, Gothatea; Toma Roșiu, Dobra; Dr. Ștefan Rozvány, Ilia; Dr. Simion Dragomir, Ilia; Simion Moșuț, Săcămaș; Ioan Costea, Almăsăliște; Ioan Comșa, Leșnic; George Istvan, Leșnic; I. Nicolae, Leșnic; Aron Puițiu, Leșnic;
3) Cercul Hațeg: Ioan Muntean, Ciopeia; Trifu Macșer, H. Urzicani; Petru Daj, Petroșani; Ion Pătruc, Clopodia; Gavril Lășcani Muntean, Ohaba; Gavril Coroescu, Sălașul de jos; Sofron Vălean, Ruși; Toader Tomoiu, Clopotina; Lazăr Dumulescu, Covragiu; Ștefan Sura, Săcel; Antonie Șerban, Bretea-română; Petru Copoșesc, Bretea-română; Todor Dragoș, Bărești; Antoniu Para, Silvașul inferior; Ștefan Hâna, Silvașul inferior; Nicolae Munteanu, Ohaba de subpiatră; Pavel Borlovan, Rea; Iosif Alboiu, Bucova; Lazăr Pârv, Ciopea; Moise Dănesc, Streiu-Sângiorgiu; I. Petru, Streiu-Sângiorgiu; Samuil Ungur, Meiuc; Adam Voinesc, Păncinești; Alexandru Arimoiu, Păncinești; Simeon Albu, Streiu-Plopi; Toma Baic, Streiu; Ilie Fântâneu, Valea Sângiorgiu; Dumitru Bordeiu, Streiuohaba; Ioan Todosoi, Streiu-Săcel;
4) Cercul Baia de Criș: Dr. Nicolae Robu, Baia de Criș; Petru Rișcuța, Rișca; Dr. Cornel Glava, Criștior; Adam Bolcu, Brad; Petru Pârva, Săliște;
5) Cercul Orăștie (provință): Dr. Ioan Mihu, Vinerea; Dr. Aurel Vlad, Orăștie; Dr. Aurel Muntean, Orăștie; Ioan I. Vulcu, Orăștie; Dr. Ioan Marghita, Geoagiu; Zacharia Filicea, Vaidei; Petru Popa, Bucurea; I. Petru, Bucurea; Ariton Migia, Cugir; Romul Crișan, Cugir; Traian Lupea, Cugir; George Sibotean, Cugir; Petru Roman, Cugir;
6) Cercul Hunedoara: Dr. Gheorghe Dubleșiu, Hunedoara; Gheorghe Hența, Lelese; Alic Ioan I. Nica, Ghelșa; Ioan Muntean, Ocolișu Mare; Ioan Lăscuș Cicea, Cerbău;
7) Cercul Orăștie (oraș): Dr. Constantin Sotir, Orăștie; Dr. Augustin Deac, Orăștie; Gheorghe Silian, Orăștie; Ioan Rob, Orăștie;

JUDEȚUL MARAMUREȘ

1) Cercul Ocna Șugatag: Iuliu Ardelean, Văleni; Dr. Ilie Lazăr, Giulești; Emil Fucec, Sârbi; George Moiș, Berbești; George Nemniș, Călinești;
2) Cercul Sighet: Dr. Vasile Chindriș, Sighet; Dr. George Bârlea, Sighet; Ilie Filip, Apșa de Jos; Vasile Mich , Iapa; M. Dan, Apșa de Mijloc;
3) Cercul Teceu: Simion Balya, Săpânța; Toader Papp, Săpânța; I. Ioan, Săpânța; Ioan Stan Mihăilescu, Săpânța; Ioan Șteț, Săpânța; I. George, Săpânța; Ioan Papp (a Tomii), Săpânța;
4) Cercul Vișăului: Ioan Iusco Dolhutin, Vișeul de sus; Gavril Coman, Vișeul de jos; Artemiu Anderco, Jeud; Vasile Pleș, Jeud; Vasile Timiș Filipan, Borșa;

JUDEȚUL MURĂȘ-TURDA

1) Cercul Acosfălău: Augustin Nilca, Săbad; Alexandru Barda, Egerseg; Dorift Șuteu, Sânbenedic; Ioan Botoș, Nirășteu; Ioan Urgan, Egerseg;
2) Cercul Ghernesag: Victor Mora, Reghin; Vasile B. Muntenescu, Solovăstru; Alexandru Pop, Cașva; Nicolau Fejer, Hodac; Ioan Banciu, Iernatfaja;
3) Cercul I Mureș-Oșorhei: Dr. Aurel Baciu, Mureș-Oșorhei; Dr. Titu Rusu, Mureș-Oșorhei; Ioan Viciu, Mureș-Sântana; Dumitru Holom, Nasna; Ștefan Buzan, Medeșfalău;
4) Cercul II Mureș-Oșorhei: Ioan Roman, Mureș-Sântana; George Chinezu, Mureș-Sântana; Dumitru Buja, Mureș-Sântana; Ștefan Togănel, Săbad; Savu Husariu, Săbad;
5) Cercul Sereda-Nirajului: Alexandru Gligor, Sard; Ioan Iacob, St. Lorinț; Ioan Oltean, St. Lorinț; I. George, St. Lorinț; Ioan Oltean, St. Lorinț; I. Ilie, St. Lorinț; Alexandru Moldovan, St. Lorinț;
6) Cercul Reghin: Dr. Ioan Harșa, Reghin; Dr. Liviu Tilea, Toplița rom.; Andrei Cadar, Meșterhaza; Dr. Teodor Popescu, Reghin; Ioan Duma, Săcal; George Panga, Huduc; Constantin Precup, Huduc; Emil Ștefănuțiu, Filipișul Mare; Ioan Pop, Ercea; Nicolau Popavu, Moișa; Emil Andreșan, Băla; Octavian Manu, Milășel; Toader Haneș, Săcalul de munte;

JUDEȚUL ODORHEI

1) Cercul Homorod-Ocland: Nicolae Ștefan, Jimbor; Vasile Suciu, Archita;
2) Cercul Christurul Săcuiesc: Achim Pandrea, Feleag; Alexandru Murzea, Vidăcutul Unguresc; Nicolae Maior, Săcal; Erenim Bereșiu, Săcal;

JUDEȚUL SĂTMAR

1) Cercul Medieș: Augustin Maxim, Bicsad; Vasile Pop, Apșa; Mihai Apai, Medieș; Gheorghe Rus, Pateu; Tămaș Fene, Călinești; I. Ioan, Călinești;
2) Cercul Cărău: Iosif Nistor, Homorodul de Jos; Gheorghe Mureșean, Culciul-Mare; Vasile Donca, Amați; Vasile Popan, Lipău; George Pintea, Solduba; Ludovic Tot, Borhid;
3) Cercul Baia-Mare: Dr. Teofil Dragoș, Baia-Mare; Alexiu Pocol, Baia-Mare; Nicolae Barbul, Mocira; Demetriu Cânța, Tăuții de sus; Dr. Vasile Sălăgean, Seini; Simion Marcu, Capnic;
4) Cercul Careii Mari: Dr. Cornel Papp, Careii Mari; Corneliu Abrudan, Resighea; Valentin Vanca, Careii Mari; Demetriu Coltău, Careii Mari; George Indre, Vezend;
5) Cercul Șomcuta-Mare: Dr. Ioan Tibil, Șomcuta-Mare; Dr. Aurel Nilvan, Șomcuta-Mare; George Radocea, Șomcuta-Mare; Grigore Birlea, Prislop; Atanasiu Demian, Negrei;
6) Cercul Sătmar: Dr. Ilie Carol Barbul, Sătmar; Dr. Mihai Popp, Sătmar; Iosif Sutai, Sătmar; Vasiliu Boca, Sătmar; Ioan Dobrean, Sătmar;
7) Cercul Cinghir: Traian Covași, Boghiș; Andrei Naghi, Doba; Alexandru Mureșean, Ghidani; Coriolan Cărbunar, Moftinu mare; Grigore Dombca, Mifalău; Demetriu Alunar, Pișcari; Ioan Bonea, Pișcari; Ștefan Ruba, Pișcari; Ioan Palcău, Pișcari;

JUDEȚUL SOLNOC-DOBÂCA

1) Cercul Beclean: Dr. Octavian Pavelea, Beclean; Vasile Chendrean, Beclean; Teodor Pascu, Chenchiș; Elie Iuga, Arcadia; Iuliu Sonea, Cociu;
2) Cercul Lăpușu Unguresc: Dr. Tit Ciortea, Lăpușu Unguresc; Nicolae German, Rohia; Sigismund Lenghel, Capolnoc Mănăștur; Emil Dragomir, Capolnoc Mănăștur; Grigoriu Roman, Leșchia; Lazăr Pasca, Leșchia; Pante Pașca, Făurești; Vasile Mocan, Inău; Teodor Rus, Inău; Victor Moldovan, Inău; Ioan Mureșian, Inău;
3) Cercul Ileanda-Mare: Dr. Victor Pop, Ileanda; Dr. Leonida Domide, Deș; Valer Cosma, Dobâceni; Aurel Bilțiu, Rus; Eugen Lazar, Lemniu; Ioan Mihăilă, Zalha; Vasiliu Dirgean, Zalha; Ioan Sălăgean, Surduc; Dr. Cornel Pop, Lozna-mare; Petru Petrișor, Șasa;
4) Cercul Gherla: Augustin Cupșea, Gherla; Dr. Liviu Pop, Gherla; Ioan Fălcușan, Gherla; Dr. Valer Roman, Gherla; Dr. Octavian Domide, Gherla; Clemente Maxim, Sântioara; Diviciori M., Sântioara; Ioan Cheresteș, Sântioara; Petru Oșorhian, Sântioara; Virgil Todoran, Nicula;
5) Cercul Dej: Dr. Ioan Boca, Dej; Ioan Tarnița, Dej; Simeon Rus, Dej; Ioan Bota, Dej; Dr. Liviu Micșa, Dej;

JUDEȚUL SIBIU

1) Cercul I oraș Sibiu: Dr. Ilie Beu, Sibiu; Dr. Lucian Borcia, Sibiu; Dumitru Comșia, Sibiu; Dr. Silviu Dragomir, Sibiu; Teodor Doboiu, Sibiu;
2) Cercul II oraș Sibiu: Nicolae Ivan, Sibiu; Victor Tordășanu, Sibiu; Dr. Ioan Fruma, Sibiu; Romul Bucșa, Sibiu; Nicolae Sântion, Sibiu;
3) Cercul Cisnădie: Dr. Vasile Stan, Sibiu; Dr. Ioan Broșu, Sibiu; Dr. Nicolae Regman, Sibiu; Dr. Traian Petrașcu, Tălmaciu; Dr. Romul Cândea, Avrig; Ioan Roman, Țălmăcel; Irimie Milea, Șelimbăr; Ioan Opriș, Șura Mare; Emilian Cioran, Rășinari; Eremia Dancăș, Rășinari; Dimitrie Bunea, Sadu; Ioan Nicolae, Avrig; Ioan Berghia, Avrig; Iosif Stoica, Sebesul de jos; Luca Nanu, Slimnic; Nicolae Opriș, Slimnic;
4) Cercul Cristian: Dr. Nicolae Petra, Săliște; Ioan St. Steflea, Săliște; Dumitru Moga, Săliște; Dumitru Beju, Săliște; Aurel Decei, Gura râului; Oprea Borcea, Săliște; Petru Bârsa, Săcel; Toma Dănilă, Șura-mică; George Dănilă, Șura-mică; Ioan Germane I. Antonie, Aciliu; Dumitru Rusu, Vale; Ioan Dămian, Gura râului; Ioan Stoia, Orlat; Oprea Jogărean, Cacova; Ioachim Crăciun, Gușterița; Ilie Beu, Apoldul de Jos; Petru Costandel, Sibiel;
5) Cercul Sebeșul Săsesc: Dr. Lionel Blaga, Sebeșul Săsesc; Dr. Ioan Elecheș, Sebeșul Săsesc; Dr. Sebastian Stanca, Sebeșul Săsesc; Nicolae Chirca, Sebeșul Săsesc; Ioan Henegariu, Lancrăm; George Ștefan, București; Ioan Cată, Sugag; Ioan Cărpinișan, Gârbova; George Crăciun, Gârbova; Nicolae Vlad, Stejar; Constantin Sava, Jina; Ioan Bebeșelea, Jina; Ioan Bogdănel, Jina; Nicolae Barbu, Jina;
6) Cercul Nochrich: Ioan Lapedatu, Sibiu; Dr. Nicolae Bălan, Sibiu; Ioan Hidu, Tichindeal; Aurel Petrișor, Alțina; Aurel Constantinescu, Fofeldea; Ioan Brâncovean, Roșia; Valer Olariu, Nucet; Simion Ciurea, Chirpăr; Dr. Ioan Georgescu, Săcădate; Ioan Aleman, Săcădate; Simion Stănuleț, Ilimbav;

JUDEȚUL TÂRNAVA MARE

1) Cercul Cohalm: Dr. Romulus I. Curta, Bundorf; Ioan Iosif, Brașov; George Repede, Cohalm; Ioan Leuca, Merchiașa; Danilă Sasu, Bundorf; Ioan Drăghiciu, Valendorf; Nicolau Dechel, Agostin; Nicolae Gurguiu, Agostin; Avram Șchiopu, Merchiașa; Octavian Buzea, Viseri;
2) Cercul Mediaș: Dr. Demetriu Popp, Mediaș; Dr. Dionisie Roman, Mediaș; Alexandru Comșa, Mediaș; Ioan Călburean, Mediaș; Ioan Păian, Mediaș; Zacharia Dobrotă, Seica Mare; Ioan Nistor, Seica Mare; Ioan Micu, Ibișdorful săsesc; Bercan Stenea, Ibișdorful săsesc; Ioan Oltean, Ibișdorful săsesc;
3) Cercul Sighișoara: Dr. Toma Cornea, Sighișoara; Dr. Ioan Ioanoviciu, Sighișoara; Vasile Urdea, Sighișoara; George Colceriu, Sighișoara; Onoriu Sasu, Daneș;
4) Cercul Agnita: Dr. Simion Chețian, Agnita; Dr. Alexandru Vasu, Cincul Mare; Aurel Păcală, Șulumberg; Ioan Prescurea, Răchișdorf; Axente Lenea, Agnita; Nicolae Tiuț, Bruiu; Ioan Suciu, Măgărei; Septimiu Aron, Măgărei; Emanoil Suciu, Măgărei; George Stanciu, Măgărei; Ioan Holerga, Măgărei;

JUDEȚUL TÂRNAVA-MICĂ

1) Cercul Bălușeni: Dr. Emil Folea, Diciosânmărtin; Iuliu Anca, Diciosânmărtin; Laurenție Popa, Lepindea; Emanoil Fleșer, Hundorf; Victor Gheorghe Maior, Cerghidul Mare; Dr. Emil Breda, Diciosânmărtin; Dănilă Boila, Diciosânmărtin; Nicolae G. Deac, Somoștelnic; Ștefan Șerban, Alma; Ghedeon Frâncu, Somoștelnic; Nonic Rusu, Coroiu; Ioan Cristea, Coroiu; Ioan Pădurean, Coroiu; George Suciu, Coroiu; Ioan Suciu, Coroiu; Ioan Nilca, Coroiu; Nicolae Ciotlos, Ciucmândru; Ioan Langa, Dârlos; Ioan Frâncu, Dârlos; Vasile Farcaș, Dârlos;
2) Cercul Diciosânmărtin: Dr. Romul Boila, Diciosânmărtin; Ioan Muntean, Topârlan; Vasile Smighelschi, Săncel; Dr. Ioan Bian, Hususău; Ioan Radeș, Diciosânmărtin; Zacharie Las, Blăjel; Dr. Eugen Bianu, Făget; Alexandru Dănilă, Feisa; Victor Barna, Jidvei; Nicolae Toldea, Iernuț; Ioan Ignat, Spini; Ioan Bogdan, Velț; Ilie Șerban, Velț; Ilie Bogdan, Velț; Ioan Baba, Velț;
3) Cercul Ibașfalău: Iuliu Coroian, Cluj; Dr. Ilariu Holom, Ibașfalău; Dr. Ioan Roman, Ibașfalău; Nicolae Șancu, Ibașfalău; Alexandru Ciura, Blaj; Dr. Vasile Albu, Ibașfalău; Victor Muntean, Ibașfalău; Ioan Rațiu, Ibașfalău; Vasile Turcu, Ibașfalău; Vasiliu Bumbea, Ibașfalău; Ioan Pădurar, Soimușul român; Ioan Pop, Soimușul român; Vasile Libeg, Soimușul român;

JUDEȚUL TIMIȘ

1) Cercul Timișoara: Dr. Cornel T. Albu, Timișoara-Fabric; Petru Tălău, Timișoara-Fabric; Dr. George Niculescu, Timișoara-Fabric; Dr. Cornel Crăciunescu, Timișoara-Cetate; Moise Doboșan, Timișoara-Mehala;
2) Cercul Recașului: Dr. Lucian Gheorgeviciu, Timișoara; Dr. Sever Bugariu, Timișoara; Teodor Novac, Izvin; Nicolae Manea, Topolovățul Mare; Alexandru Martin, Ictar-Budinți; Constantin Mihai, Obaha-Forgaci; Constantin Cimponeriu, Obaha-Forgaci; Simion Boncea, Obaha-Forgaci; Nicolae Sârbu, Obaha-Forgaci; George Sârbu, Obaha-Forgaci; Ioan Galoșie, Obaha-Forgaci;
3) Cercul Rittberg: Dr. Victor Mercea, Buziaș; Dr. Dimitrie Borca, Buziaș; Avram Ciocoiu, Vucova; Nicolae Râmneanțu, Silagiu; Ioan Răchițan, Vucova; Damaschin Marian, Deta; Dr. Nicolae Popovici, Gătaia; Ioan Mițariu, Opatița; Ioan Ciucurel, Soșelea; Pamfilie Iurcoviciu, Garteni; Nicolae Lugosianu, Silagiu;
4) Cercul Becicherecul Mic: Dr. Pompiliu Ciobanu, Timișoara; Dr. Aurel Cosma, Timișoara; Dr. George Adam, Timișoara; Ioan Mariuca, Medveș; Petru Toma, Chișoda; Ioan Iliovici, Moșnița; Traian Golumba, Moșnița; George Gaba, Moșnița; Vasile Marincu, Moșnița; Iulian Ciușmir, Moșnița; Iosif Ciorograriu, Chișoda; Petru Toma, Chișoda; Nicolae Dumitru, Chișoda; Iosef Vlajicu, Chișoda; Iosif Olariu, Chișoda;
5) Cercul Ciacovei: George Nicolescu, Ghilad; Nicolae Pescariu, Ghilad; Ioan Albu, Ghilad; Dr. Ioan Roșu, Ghilad; Alexandru Țieran, Voiteg;
6) Cercul Aradului Nou: Dr. Aurel Crișan, Aradul Nou; Traian Sava Seculin, Sânnicolaul Mic; Nicolae Radu, Ferighihaz; Aurel Sebeșan, Felnac; Damian Sebeșan, Secusigiu;
7) Cercul Cocota: Dr. Traian Șincai, Vinga; Nicolae Vulpe, Jădani; Vichentie Radu, Satchinez; Nicolae Lăzărescu, Jădani; George Băsăneanțu, Bărăteaz; Iosif Chișu, Cerneteaz;
8) Cercul Vârșețului: Dr. Mihaiu Spăriosu, Vârșeț; Dr. Petru Iștfan, Vârșeț; Lazăr Ciuta, Vârșeț; Ioan Baleta, Vârșeț; Valeriu Cârje, Vârșeț; Virgil Voina, Vârșeț;
9) Cercul Lipova: Dr. Constantin Misici, Lipova; Dr. Aurel Halic, Șiștarovăț; Dr. Aurel Cioban, Belinț; Teodor Muntean, Lipova; Mihai Vasilescu, Lipova;
10) Cercul Moravița: Avram Corcea, Coștei; Ioan Andreescu, Voivodinți; Dr. Nicolae Imbroane, Vârșeț; Romulus Molin, Vârșeț; Ioan Alexandrescu, Vărădia; Veilci, Vărădia; Cornel Moise, Voivodinți;
11) Cercul Biserica Albă: Dr. Traian Gherguța, Biserica Albă; Dr. Nestor Porumb, Biserica Albă; Pavel Omescu, Biserica Albă; Traian Lazar, Biserica Albă; George Penția, Naidăș; Andrei Drencea, Timiș-Cubin; Stefozarie Drences, Timiș-Cubin; Ștefan Băla, Timiș-Cubin; Dimitrie Radivoiu, Timiș-Cubin; Ioan Bălan, Timiș-Cubin; Gavril Ciolac, Timiș-Cubin; Dr. Tit. Mălai, Timiș-Cubin; Traian Cârcioban, Timiș-Cubin; Dr. Aurel Novacu, Deliblata; Victor Popovici, Deliblata; Sava Guțu, Deliblata; Teodor Petrica , Nicolințul-Mare; Remus Bortoș, Cubin;

JUDEȚUL TORONTAL

1) Cercul Ozora-Uzdin: Dr. George Miclea, Alibunar; Pavel Budnean, Satul Nou; Liviu Popescu, Pătrovăsâla; Ștefan Gavrilă, St. Mihaiu; Iosif Popa, Seleuș; Ioanichie Neagoie, Petre; Dr. Pavel Obădean, Bicicherecul-mare; George David, Uzdin; Ștefan Popa, Seleuș;
2) Cercul Zichifălău: Simion Lațcu, Sânianăș; Nicolae Raicu, Mărghita-Mare; Trifu Cocora, Partoș; Ioan Coșar, Tolvădia; Virgil Musta, Mărghita-Mare;
3) Cercul Sânmiclăușul-Mare: Dr. Nestor Oprean, Sânmiclăușul-Mare; Dr. Ioan Demian, Sânmiclăușul-Mare; Eremie Popovici, Vălcani; Dimitrie Blagoe, Cenadul Mare; Damian Isac, Nerău;
4) Cercul Lovrin: Grigorie Vermeșan, Pesac; Cuzman Bogdan, Pesac;
5) Cercul Comloșul-Mare: Teodor Bucurescu, Bănat-Comloș; George Mașa, Bănat-Comloș; Andreiu Bălan, Bănat-Comloș; Ioan Pascu, Bănat-Comloș; Vichentie Stanciu, Bănat-Comloș; Nicolae Vălcăneanț, Constanța;
6) Cercul Pardani: George Trete, Cebza; Alexandru Crâsta, Cebza; Simion Olariu, Giulvăz; Alexandru Cristeți, Giulvăz; Trăilă Mezin, Giulvăz; Ștefan Vulpe, Giulvăz; Nicolae Bărnuțui, Giulvăz; Laurean Cristea, Cebza; Dionisie Mihu, Cornățel; Ioan Vasiu, Cornățel; Ioan Nica Glăvan, Fociu;
7) Cercul Panciova: Iacob Păușan, Panciova; Teodor Catalin, Doloave; Alexandru Țințariu, Ovcea; Ioan Drăgilă, Glogon; Mihuț Jigorea, Omolița; Dr. Petru Penția, Panciova; Ioan Soricenațul, Panciova; Aron Cătălina, Panciova;

JUDEȚUL TURDA-ARIEȘ

1) Cercul Vințu de Sus: Dr. Eugen Mezei, Vințu de Sus; Dr. George Pătăcean, Turda; Iuliu Căpâlnean, Vereșmort; Dr. Ioan Mateiu, Hidiș; Amos Popa, Ciugudul inferior;
2) Cercul Murăș-Ludoș: Dr. Vasile Cerghizan, Cocul de câmpie; Dr. Ioan Oltean, Murăș-Ludoș; Vasilie Morariu, Murăș-Ludoș; Nicolae Vulcu, Iclandul-Mare; Dumitru Iclănzan, Iclănzel; Dr. Mihail Moldovan, Murăș-Ludoș; Octavian Bugner, Tritul-de-jos; Ioan Coman, Căpușul de Câmpie; Remus Brustur, Lechința-de-Mureș; Ioan Rus, Velcher;
3) Cercul Turda: Dr. Valer Moldovan, Turda; Dr. Augustin Rațiu, Turda; George Mărie, Măgura; Mihai Guia, Sălciva-inferioară; Aurel Murășan, Copand; Vasile Gan, Sălciva-de-sus; Teodor Radu, Rachișul Românesc; Ioan Hagău, Poșaga; Ioan Gheorghiu, Sălciva-de-sus; Dr. Iuliu Popescu, Turda;
4) Cercul Trascău: Dr. Zosim Chirtop, Câmpeni; Dr. Remus Furdui, Câmpeni; Grigoriu Nicola, Vidra de Jos; Vasile Andreș, Câmpeni; Ioan Mucia, Câmpeni;

JUDEȚUL TREI SCAUNE

1) Cercul Sepși-Sângeorgiu: Ioan Modroiu, Vama Buzău; George Cerbu, Întorsura-Buzăului; Nicolae Cristea, Sita-Buzău; George Nistor, Teliu; Xenofon Comșa, Marcoș; Nicolae Rusu, Sita-Buzău;
2) Cercul Aița Mare: George Păcurar, Aița-de-Mijloc; David Păcurar, Aița-Mare; Ioan Șerban, Belin; George V. Solcoiu, Arini; Ioan Ardelean, Arini;
3) Cercul Covasna: Alexandru Ciucan, Covasna; Alexandru Teculescu, Covasna; Ioan Sârbescu, Covasna; Nicolae Jurebiță, Covasna;

JUDEȚUL SĂLAJ

1) Cercul Dioșod: Dr. Ladislau Gyurco, Domnin; Dr. Aurel Hețco, Jibou; George Petruca, Jibou; Dionisiu Pop Moldovan, Brusturi; Laurențiu Avram, Chieșd;
2) Cercul Silvaniei: Ioan Coste, Mileacul-Sălagiului; Dr. Alexandru Pop, Cehu-Silvaniei; George Maior, Băița; Vasiliu Gavriș, Odești; Alexandru Vaida, Cehu-Silvaniei; Simion Marieș, Cehu-Silvaniei; Vasiliu Falans, Cehu-Silvaniei;
3) Cercul Șimlăului: Dr. Cassiu Maniu, Șimleu-Silvaniei; Iuliu Coroian, Șimleu-Silvaniei; Dr. Alexandru Aciu, Șimleu-Silvaniei; Ioan Taloș, Ghiurtelecul-Silvaniei; Valentin Copoș, Bobota;
4) Cercul Tășnad: Dr. Coriolan Steer, Tășnad; Domițian Cupșa, Tășnad; George Fulep, Santău; Vasiliu Fustai, Soini; Teodor Mureșian, Blaja; Vasile Mocan, Sântău; Ioan Matei, Supurul de jos; George Szilagi, T. Silvăș; Virgiliu Băliban, Unimăț;
5) Cercul Zălăului: Traian Trufașiu, Zalău; Dr. Augustin Pintea, Crasna; Eugen Boroș, Zalău; Remus Roșca, Tresnea; Cornel Oțel, Buciumi;

JUDEȚUL UGOCEA

1) Cercul Halmei: Iustin Pop, Gherța-Mare; Dr. Ioan Boboși, Halmei; Dr. Sever Pop, Turț; Vasile Zbona, Gherța-Mare; Ioan Popa, Turț; I. Nicoară, Turț;